دوشنبه, 10 آذر 1399
 
 • ساعت : ۱۲:۹:۵۳
 • تاريخ :
   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ 
 • تعداد بازدید : 302
 • کد خبر : ۱۳۱۹۶۱
در چهارمین برنامه رویدادهای ملی ترویج نوآوری و تجارب موفق کشاورزی با موضوع جو آبی
دكتر اسكندر زند مشاور عالی وزیر جهادكشاورزی بر انتقال دانش و آگاه‌ سازی كشاورزان بالاخص قشر خرده مالك تاكید نمود

 

تاکید بر انتقال و ضریب نفوذ دانش در رویدادهای ملی ترویج نوآوری و تجارب موفق کشاورزی

به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی ، چهارشنبه 30 مهرماه جاری ، دکتر اسکندر زند مشاور عالی وزیر جهادکشاورزی و دکتر مهدی خلج رییس سابق سازمان دامپزشکی کشور، میهمانان چهارمین برنامه رویدادهای ملی ترویج نوآوری و تجارب موفق کشاورزی با موضوع جو آبی که  به‌صورت مجازی برگزار شد،بودند. 

دکتر اسکندر زند مشاور عالی وزیر جهادکشاورزی در این نشست وبیناری، ضمن تقدیر از برگزاری برنامه رویدادهای ترویج نوآوری و تجارب موفق کشاورزی  ، گفت: تاکید این رویدادهای ترویج ملی می باید بر روی انتقال و اشاعه دانش و آگاه‌سازی کشاورزان به خصوص کشاورزان خرده مالک استوار باشد. 

دکتر زند افزود: هدف اصلی تاکید بر ضریب نفوذ دانش در عرصه کشاورزی است. همانگونه که درخصوص میزان استفاده از کود در هکتار یا  میزان بذر در هکتار  ، توصیه ها و راهنمائی هایی را ارائه می دهیم ، باید روی ضریب نفوذ و اشاعه دانش در هکتار  در عرصه کشاورزی نیز  تاکید ویژه ای داشته باشیم.

در آغاز این نشست مجازی، دکتر علی اکبر مویدی رییس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی ضمن خیر مقدم به روسای سازمان جهادکشاورزی حاضر در جلسه، مدیران ستادی و استانی و سایر شرکت‌کنندگان در این رویداد ملی گفت: مفتخریم که سلسله برنامه‌های هدفمندی در راستای افزایش آگاهی و دانش کشاورزان در حال انجام است و امیدواریم پس از اتمام این برنامه که با هدف ضریب نفوذ دانش در عرصه انجام می شود، شاهد افزایش عملکرد و ارتقای سطح آگاهی و تجربیات کشاورزان باشیم.

در بخش دیگری از این نشست وبیناری، دکتر خلج ضمن تاکید بر برگزاری رویدادهای ملی ترویج نوآوری و تجارب موفق در انتقال مفاهیم و یافته‌ها به بهره‌برداران به ویژه بهره برداران آسیب پذیر، گفت: برگزاری این قبیل رویدادهای اثربخش همچنین می‌تواند موجب افزایش بهره‌وری درخصوص دام، طیور و زنبورعسل به دلیل آسیب پذیری بیشتر بهره‌برداران این بخش، باشد.وی ادامه داد: برگزاری این برنامه‌ها می‌تواند در افزایش بهره‌وری موثر باشد و حتی در مباحث بهداشت، بیماری‌ها، تغذیه و اصلاح نژاد نیز خیلی مفید باشد.

 

امتیاز :  ۴/۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

  5.7.4.0
  V5.7.4.0