يکشنبه, 6 مهر 1399
 
 • ساعت : ۱۴:۵۴:۱۳
 • تاريخ :
   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ 
 • تعداد بازدید : 294
 • کد خبر : ۱۳۰۰۷۴
دکتر بازرگان معاون وزیر و رئیس سازمان در دیدار با  معاون دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش :
اجرای طرح تربیت كشاورزان آینده با تعامل دو وزارتخانه جهادكشاورزی و آموزش و پرورش دستاوردهای خوبی برای توسعه كشاورزی پایدار در كشور به همراه دارد

دکتر بازرگان معاون وزیر و رئیس سازمان در دیدار با  معاون دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش :

اجرای طرح تربیت کشاورزان آینده با تعامل دو وزارتخانه جهادکشاورزی و آموزش و پرورش دستاوردهای خوبی برای توسعه کشاورزی در کشور به همراه دارد


در راستای طرح تربیت کشاورزان آینده و با هدف توسعه کمی و کیفی هنرستان های کشاورزی برای جذب نوجوانان علاقه مند به فعالیت در عرصه کشاورزی، دکتر بازرگان معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در معیت دکتر احمد عابدینی معاون دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش از هنرستان کاردانش مرحوم علاقه مندان تهران بازدید کرد. دکتر مویدی معاون سازمان و رییس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی و خانم حیدری معاون آموزشی موسسه دکتر بازرگان را در این بازدید همراهی کردند. 
دکتر بازرگان معاون وزیر و رئیس سازمان درجریان بازدید از هنرستان مرحوم علاقمندان تهران، کشاورزی را یکی از مهمترین بستر های توسعه اقتصادی و اشتغال جوانان در کشور خواند. وی وجود بیش از صد هنرستان کشاورزی و حدود چهل عنوان رشته تحصیلی کشاورزی در دوره دوم متوسطه را در تربیت نیروی انسانی ماهر بسیار موثر دانست.
رئیس سازمان در این بازدید بر توسعه کمی و کیفی آموزش در بخش کشاورزی تاکید نمود و آن را گام مهمی در جهش تولید، امنیت غذایی و شکوفایی اقتصاد کشور خواند.
دکتر بازرگان به تعامل هرچه بیشتر دو وزارتخانه جهاد کشاورزی و آموزش و پرورش برای تحقق طرح تربیت کشاورزان آینده و با هدف توسعه کمی و کیفی هنرستان های کشاورزی برای جذب نوجوانان علاقه مند به فعالیت در عرصه کشاورزی تاکید نمود.

دکتر عابدینی بیان داشت: در حال حاضر تنها1/2درصد از دانش آموزان مقطع متوسطه دوم در رشته های کشاورزی مشغول به تحصیل بوده که در نظر است با فراهم کردن بسترهای مناسب و توسعه زیرساخت ها و ایجاد بسته های حمایتی و تشویقی تمایل و گرایش جوانان و نوجوانان به ویژه روستازادگان، فرزندان عشایر و جوانان ساکن مناطق شهری با اقتصاد کشاورزی را بیشتر گردد تا سبب جوانگرایی و توانمندسازی نیروی انسانی در بخش کشاورزی شود.
در این بازدید موضوع همکاری مشترک سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و هنرستان علاقمندان مطرح شد و بر طبق توافق طرفین در آینده نزدیک برنامه ریزی های لازم به منظور برگزاری کارگاه های آموزشی کشاورزی با هدف ترویج اقتصادی بخش کشاورزی در این هنرستان صورت می پذیرد.

روابط عمومی سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی


 

امتیاز :  ۵/۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

  5.7.4.0
  V5.7.4.0