يکشنبه, 6 مهر 1399
 
 • ساعت : ۱۰:۲۶:۱۱
 • تاريخ :
   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ 
 • تعداد بازدید : 337
 • کد خبر : ۱۲۹۹۴۰
با حضور دکتر بازرگان معاون وزیر و رئیس سازمان:
در شورای تحقیقات كشاورزی موضوع همكاری با موسسه های تحقیقاتی روسیه در چارچوب قانونی و ماموریت های سازمان تحقیقات آموزش و ترویج كشاورزی بررسی شد

با حضور دکتر بازرگان معاون وزیر و رئیس سازمان:
در شورای تحقیقات کشاورزی موضوع همکاری با موسسه های تحقیقاتی روسیه در چارچوب قانونی و ماموریت های سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی بررسی شد


شورای تحقیقات کشاورزی با حضور دکتر کامبیز بازرگان معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی، دکتر رسول زارع قائم مقام رئیس سازمان ،دکتر ارژنگ جوادی معاون پژوهش و فناوری ، دکتر محمودی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان ، دکتر مویدی معاون سازمان و رئیس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، دکتر عباس سعیدی مشاور مرکز تحول و پیشرفت ریاست جمهوری ، رئیسان پژوهشگاه، پژوهشکده ها و موسسه های تحقیقاتی و مدیران کل دفاتر ستادی  یکشنبه 23 شهریور جاری در سالن اندیشه به صورت وب کنفرانس برگزار شد. 
حجت الاسلام سعیدیان  مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان ایجاد امنیت غذایی را یکی از ارکان بی قید و شرط وزارت جهاد کشاورزی خواند و گفت: آرامش روحی و روانی و همچنین خوشبختی و سعادت در راستای امنیت غذایی از نظر کیفی، کمی و مادی برای مردم ضروری و لازم است و لازمه ایجاد آن به میزان تلاش شما در تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی بستگی دارد. وی با اشاره به آیات و احادیث به عزت مندی تلاشگران عرصه کشاورزی نزد خداوند اشاره نمود و خاطر نشان ساخت  تلاشگران عرصه تامین امنیت غذایی از جمله مدیران و کشاورزان همگی نزد خدای تبارک و تعالی ارج و مقام ویژه ای دارند.
دکتر کامبیز بازرگان معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات آموزش ترویج کشاورزی در جلسه شورای تات با اشاره به عزم جدی مرکز تحول و پیشرفت ریاست جمهوری در تقویت تعامل  پژوهشی کشور با موسسه های تحقیقاتی و پژوهشی طرف روسی از رئیسان موسسه های تحقیقاتی زیر مجموعه سازمان  خواست با بررسی نیازمندی های فناورانه و تکنولوژی بخش کشاورزی در کشور نسبت به ارائه طرح های پژوهشی و فناورانه در تعامل با موسسه های علمی پژوهشی روسیه  اقدام نمایند و بر تسریع در این امر تاکید نمود.
وی  با اشاره به گزارش های دریافتی از نحوه امتیازات مکتسبه اعضای هیات علمی و تذکرات وارده در خصوص مغایرت عناوین فعالیت های برخی از همکاران با زمینه تخصصی مطالعاتی آنان، ازرئیسان موسسه های تحقیقاتی خواست نظارت بیشتری بر روی نحوه ترفیع مرتبه اعضای هیأت علمی داشته باشند تا از تضییع حقوق  آن دسته از همکارانی که پرتلاش و صدیق در حیطه تخصص خود وقت می گذارند ، جلوگیری شود. 
دکتر جوادی معاون پژوهش و فناوری سازمان با تاکید بر این موضوع که فضای امروز فضای فناورانه و فضای کسب و کارهای دیجیتال است از حوزه فناوری سازمان خواست با اثر بخشی بیشتر در دومین جشنواره ایده های برتر کشاورزی فعالیت نماید. وی ضمن پررنگ خواندن جایگاه بخش خصوصی در به ثمر نشستن ایده های برتر در کشور گفت مطمئنا داوری این جشنواره از حضور نیروهای علمی، محققین و بهره بردارن بخش خصوصی بهره خواهد برد.
دکتر صالحی سرپرست دفتر امور فناوری با عنوان اینکه زنجیره ایده تا ثروت در بسیاری از موارد متاسفانه قطع است از طرح خوب حمایتی از ایده پردازان در جشنواره ایده های برتر سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی خبر داد. وی با ارائه گزارش مفصلی از اولین جشنواره ایده های برتر سازمان، از دریافت بیش از 500 ایده در این جشنواره خبر داد و گفت: از این تعداد در اولین بررسی 300 ایده انتخاب شد که پس از داوری اولیه 26 ایده به مرحله بعدی جشنواره راه یافت و طی مدت دو ماه کارگاه های توانمند سازی برای برگزیدگان برگزار شد. دکتر صالحی عنوان کرد: در مرحله دوم داوری، 10 ایده انتخاب و نهایتا 3 ایده برتر توسط وزیر محترم جهاد کشاورزی مورد تشویق قرار گرفت.
وی افزود: نقطه مثبت این جشنواره ،حمایت و معرفی تمامی 26 ایده برگزیده در مرحله اولیه جشنواره برای تجاری سازی به بخش خصوصی است. دکتر صالحی از برپایی نمایشگاه ارائه نیازمندی های فناورانه برای پربار نمودن جشنواره امسال در سازمان خبر داد و گفت: در جشنواره پیش رو سعی شده است تمام جوانب کشاورزی لحاظ شود؛ افزایش داوری موضوعی، طرح تشویقی معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری برای حمایت از طرح های ارائه نهاده های وارداتی در جشنواره ایده های برتر سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در سال 99 از دیگر ویژگی های این جشنواره است.
دکتر عباس سعیدی مشاور مرکز تحول و پیشرفت ریاست جمهوری در جلسه شورای تات به معرفی مراکز و موسسات روسی جهت همکاری در امر پژوهش و تحقیقات کشاورزی و توسعه فناوری در این بخش پرداخت و به چگونگی و ارائه چارچوب همکاری با این موسسات اشاره نمود. وی از موسسات و مراکز تحقیقاتی ایران خواست که با ارائه طرح های پژوهشی مشترک نسبت به ایجاد ارتباط با موسسات روسی تلاش نماید تا بتوان از این فرصت به دست آمده جهت ارتقا و توسعه بخش کشاورزی کشور استفاده کرد.

در پایان این جلسه با حضور دکتر بازرگان معاون وزیر و رئیس سازمان ضمن قدردانی از فعالیت های دکتر جوادی در برعهده داشتن سرپرستی معاونت پژوهش و فناوری سازمان، حکم معاون  پژوهش و فناوری به مدت دوسال به ایشان ابلاغ شد.  

 روابط عمومی سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

  5.7.4.0
  V5.7.4.0