پنج‌شنبه, 28 شهريور 1398
 • ساعت : ۱۵:۴۱:۱۵
 • تاريخ :
   ۱۳۹۸/۰۶/۱۲ 
 • تعداد بازدید : 596
 • کد خبر : ۱۱۴۵۸۳
در شورای تحقیقات کشاورزی:
بر ضرورت بهره مندی از ظرفیت بخش خصوصی به منظور توسعه فناوری های نوین در بخش كشاورزی تاكید شد

در شورای تحقیقات کشاورزی:
بر ضرورت بهره مندی از ظرفیت بخش خصوصی به منظور توسعه فناوری های نوین در بخش کشاورزی تاکید شد


شورای تحقیقات کشاورزی با حضور دکتر کاظم خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی، دکتر رسول زارع قائم مقام سازمان، دکتر سید باقر محمودی معاون توسعه مدیریت و منابع ، رئیسان موسسه های تحقیقاتی و مدیران کل دفاتر ستادی یکشنبه  10 شهریور  سال جاری در سالن اندیشه برگزار شد. 
حجت الاسلام سعیدیان مسئول حوزه  نمایندگی ولی فقیه در سازمان ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری امام حسین علیه السلام، محبان اهل بیت علیهم السلام را در نزد خدای متعال دارای جایگاه ویژه ای دانست و بر ضرورت برپایی شایسته مجالس عزاداری در ایام محرم تاکید کرد.
دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان با اشاره به ضرورت بهره مندی از ظرفیت بخش خصوصی به منظور توسعه فناوری های نوین در بخش کشاورزی از رئیسان موسسه های تحقیقاتی خواست با استفاده از بسترهای مطلوبی که در این زمینه ایجاد شده است در تقویت همکاری سازمان و بخش خصوصی نقش آفرینی نمایند. 
وی با اشاره به ضرورت بهره مندی از تجارب موفق سایر کشور ها در توسعه تحقیقات بخش کشاورزی از موسسه های تحقیقاتی از جمله برنج و پنبه خواست با بررسی شیوه ها و خروجی های تحقیقات دانش بنیان سایر کشورهای توسعه یافته به ویژه در زمینه به نژادی و تولید ارقام جدید، گزارشی جامع در این باره ارائه دهند.    
رئیس سازمان هم چنین با انتقاد از موسسه هایی که در اجرای بودجه ریزی بر مبنای عملکرد همکاری لازم را با سازمان نداشته اند، بر ضرورت مشارکت کلیه موسسه ها و مراکز تحقیقاتی در تعامل با معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان و اجرای دستورالعمل های ابلاغی تاکید کرد.  

دکتر نجفیان رئیس موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر با اشاره به موضوع دستور این جلسه از شورای تحقیقات کشاورزی درباره ایجاد مراکز نوآوری و فناوری کشاورزی پیشنهادات و طرح های این موسسه را در این باره شرح داد. وی با اشاره به رویکردهای جدید دنیا پیرامون سازماندهی و تمرکز بازار بر مبنای پاسخ به نیازهای چند منظوره مشتریان " ایجاد بازار تخصصی نهاده های کشاورزی" از جمله را بذر را از طرح های مهم این موسسه در این باره برشمرد. وی با اشاره به روش های چگونگی افزایش سهم ایران در بازار تجارت جهانی بذر، گزارشی از اقدام های صورت گرفته توسط این موسسه در این زمینه ارائه داد. 
دکتر محمدحسن عصاره رئیس موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال با اشاره به میزان تولید بذر در سال  گذشته و مقایسه آن با تولیدات سایر ادوار زمانی، نقش مهم موسسه های تحقیقاتی وتلاش آنان را در تامین و تولید بخش عمده نیاز بذری کشور یادآور شد. وی با اشاره به اهمیت بذر و سهم 30 درصدی آن در تولید کشاورزی، بر ضرورت بهره مندی از ظرفیت های موجود برای ارتقای بهره وری بذر تاکید کرد. 
 در ادامه این جلسه دکتر نائینی رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان قم ضمن ارائه گزارشی پیرامون این مرکز، رئیسان موسسه های تحقیقاتی پیرامون موضوعات مطرح شده در این جلسه از شورای تحقیقات کشاورزی به بحث و تبادل نظر پرداختند.  
روابط عمومی سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی


 
 

امتیاز :  ۵/۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

  5.3.12.0
  V5.3.12.0