چهارشنبه, 30 مرداد 1398
 • ساعت : ۱۵:۳۷:۲۹
 • تاريخ :
   ۱۳۹۸/۰۵/۱۴ 
 • تعداد بازدید : 521
 • کد خبر : ۱۱۳۴۸۹
در شورای تحقیقات کشاورزی سازمان:
بر ضرورت راه اندازی مراكز نوآوری به منظور توسعه فناوری های نوین در كشاورزی تاكید شد

در شورای تحقیقات کشاورزی سازمان:
بر ضرورت راه اندازی مراکز نوآوری به منظور توسعه فناوری های نوین در کشاورزی تاکید شد


شورای تحقیقات کشاورزی با حضور دکتر کاظم خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی، دکتر رسول زارع قائم مقام سازمان،دکتر کامبیز بازرگان معاون پژوهش و فناوری، دکتر سیدباقر محمودی معاون توسعه منابع و مدیریت، دکتر مویدی معاون سازمان و رئیس موسسه آموزش و ترویج، رئیسان موسسه های تحقیقاتی و مدیران کل دفاتر ستادی دوشنبه 14 مرداد سال جاری در سالن اندیشه سازمان  برگزار شد. 
حجت الاسلام سعیدیان نماینده ولی فقیه در سازمان  ضمن تبریک فرارسیدن ایام مبارک ماه ذی الحجه، با اشاره به جایگاه  علما در دین مبین اسلام، حلم و بردباری را از ویژگی های زییبنده صاحبان علم و دانش برشمرد و انتفاع از آثار مراتب عالی علمی را برای عالمان در نتیجه بهره جستن از علم برای ارتقای زندگی مردم  و توجه به رشد عمومی جامعه دانست و برای همه دست اندکاران علم و پژوهش کشور به ویژه تلاشگران عرصه  تامین امنیت غذایی ، آرزوی موفقیت نمود. 
دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان با اشاره به ضرورت راه اندازی مراکز نوآوری به منظور توسعه فناوری های نوین در بخش کشاورزی از رئیسان موسسه های تحقیقاتی خواست در این طرح مشارکت و نقش آفرینی نمایند. وی با تاکید بر این مطلب که سازمان به سمت تقویت اثربخشی دستاوردهای خود در حرکت است ، دستاوردهای موسسه های تحقیقاتی از جمله  موسسه تحقیقات دیم ، گیاهپزشکی و اصلاح و تهیه نهال و بذر را  اثربخش و خدمات آنان به جامعه بهره برداران را شایسته تقدیر دانست. 
دکتر خاوازی هم چنین با اشاره به ضرورت تقویت روابط بین الملل از موسسه هایی نام برد که در روابط بین الملل خود در عرصه علمی پیشتاز هستند و شیوه عملکرد آنان می تواند برای سایر موسسات  قابل استفاده و الگو  باشد. وی توجه به بودجه ریزی بر مبنای عملکرد را از تاکیدات مهم سازمان برنامه و بودجه دانست و بر ضرورت مشارکت کلیه موسسه ها و مراکز تحقیقاتی در تعامل با معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان تاکید کرد. 
دکتر کامبیز بازرگان معاون پژوهش و فناوری سازمان ضمن ارائه گزارشی تحلیلی از وضعیت بروندادها و دستاوردهای موسسه های تحقیقاتی در مقایسه با اعتبارات، بر ضرورت برنامه محوری و مدیریت بهینه منابع در راستای ارتقای اثربخشی تاکید کرد. 
دکتر محمدحسن عصاره رئیس موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال ضمن ارائه گزارشی پیرامون توسعه فناوری های نوین در تولیدات کشاورزی دنیا، بر ضرورت تغییر رویکرد به سمت بهره مندی از نوآوری در عرصه علوم کشاورزی تاکید کرد و با  اشاره به اهمیت توجه به کالاهای دانش بنیان بخش کشاورزی از جمله بذر در ثروت آفرینی، جهش علمی دنیا برای ورود جدی مباحث پژوهشی درموضوعات تقاضا محور را یادآورشد. 
دکتر عصاره با بیان این مطلب که امروز پروپوزال های پژوهشی به گونه ای تعریف می شوند که یک سمت آن به بازار ختم میگردد ،  خاطر نشان ساخت پژوهش ها امروز دیگر حالت کلاسیک را ندارند و بررسی های صورت گرفته در کشورهای دنیا نشان می دهد که صنعت کشاورزی در استفاده از فناوری های روز در مقایسه با سایرین از پیشگامی بیشتری برخوردار است . وی با اشاره به بروز و ظهور زمینه های جدید در کسب و  کار ، به طرح موضوعی پیرامون ایجاد مراکز نوآوری پرداخت و ابراز امیدواری کرد بتوان با حمایت از بخش خصوصی ،  از ظرفیت های بیشمار زیست بوم های جدید کارآفرینی از جمله استارت آپ ها و واحدهای فناور ، در راستای نیل به  توسعه بخش کشاورزی بهره مند شد.  
روابط عمومی سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی 


امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

  5.3.12.0
  V5.3.12.0